Co mlsat při hubnutí, když nás přepadne chuť na cukroví? Jak zpestřit dietní jídelníček?
Lze použít vločky, mrkev, fíky, jablka, banány, švestky, meruňky apod. Takové pochoutky nesníte naráz, protože je musíte více kousat, vzhledem k vláknině dříve opustí Vaše tělo, a navíc přijmete i minerály a vitaminy. A určitě nepochybíte, když součástí bude i nějaká bílkovina ať už v podobě jogurtu, tvarohu či sněhu z bílků, kdy se snižuje celkový glykemický index,  nebudete mít brzy chuť na cukroví.
Vyzkoušejte třeba tvarohové pečivo s marmeládou:
Co budeme potřebovat?

250 g celozrnné mouky žitné, 250 g měkkého netučného tvarohu, 200 g rostlinného tuku, 1 žloutek, sůl, 100 g dia meruňkové marmelády, hořkou čokoládovou polevu, 50 g pistácií.
Postup:
Smíchejte mouku, tuk nakrájený na kousky, tvaroh, žloutek a špetku soli a vypracujte hladké, nelepivé těsto. Zabalte je do potravinářské fólie a nechte 2 hodiny v ledničce. Pak těsto rozválejte na plát silný 3 mm a vykrajujte z něj kolečka. Naskládejte je na plech vyložený pečicím papírem a pečte 20 minut v troubě vyhřáté na 180 °C. Po vychladnutí je potřete marmeládou a slepujte po dvou k sobě. Horní díl namočte v rozpuštěné čokoládové polevě a posypte sekanými pistáciemi.
Energetická hodnota cukroví:
1 ks: 110 kcal, 460 kJ, B=3g, T=6g, Sach=9g