receptHoodia Gordonii

Tato rostlinka působí jako výrazné anorektikum, tedy prostředek, který omezuje pocit hladu.

Zajímám se o vše přírodní a o bylinky zvláště. Občas mám při své stresující práci problém udržet chuťové buňky na uzdě a to se začalo projevovat na mé postavě.

Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet Hoodii a v ní obsaženou látku P57, která má dle výzkumů za následek právě potlačení hladu.

Původně tuto účinnou látku v Hoodia Gordonii využívali lovci či vojáci při dlouhých výpravách aby zamezili pocitu hladu a nemuseli vláčet v dusných pralesích velké zásoby jídla. Prostě jak ucítili kručení v břiše kousnuli do plátku rostlinky a po chvilce byl nepříjemný hlad tentam.

Začala jsem pátrat na internetu a experimentovat:

Na internetu jsem našla zajímavou studii o Hoodii Gordonii od MUDr. Zdeňky Navrátilové z fakulty botaniky UK.

Vyzkoušela jsem tinkturu z Hoodie a už na druhý den se projevil účinek. Během dne jsem skutečně nepociťovala chuť na mé oblíbené mlsky. Po dlouhé době se mi podařilo dodržet rozpis dietního jídelníčku bez psychických traumat 🙂

Shrnutí užívání:

Tinkturu jsem první den užívala 3x denně jednu čajovou lžičku.  Vždy, když se blížil pocit hladu.

Další dny jsem si Hoodii ordinovala vždy tak hodinu po snídani a dvě hodiny po obědě. Opět jednu čajovou lžičku.  Třetí den už jsem s hladem během dne nebo tzv. chutěmi neměla problém.

Tinkturu z Hoodie jsem užívala tak měsíc. Za tuto dobu jsem si jednoduše upravila stravovací návyky a jím méně, prostě tolik kolik potřebuju.

Nyní Hoodii vysazuji, jednak to nechci ani s bylinkami přehánět a jednak čekám na další várku co mi přiveze přítel z Německa, u nás se mi tinkturu takové kvality nepodařilo sehnat.

Dám vědět jak to vypadá s chutěmi i po vysazení Hoodie.