Hoodia a potlačení hladu

receptHoodia Gordonii

Tato rostlinka působí jako výrazné anorektikum, tedy prostředek, který omezuje pocit hladu.

Zajímám se o vše přírodní a o bylinky zvláště. Občas mám při své stresující práci problém udržet chuťové buňky na uzdě a to se začalo projevovat na mé postavě.

Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet Hoodii a v ní obsaženou látku P57, která má dle výzkumů za následek právě potlačení hladu.

Původně tuto účinnou látku v Hoodia Gordonii využívali lovci či vojáci při dlouhých výpravách aby zamezili pocitu hladu a nemuseli vláčet v dusných pralesích velké zásoby jídla. Prostě jak ucítili kručení v břiše kousnuli do plátku rostlinky a po chvilce byl nepříjemný hlad tentam.

Začala jsem pátrat na internetu a experimentovat:

Na internetu jsem našla zajímavou studii o Hoodii Gordonii od MUDr. Zdeňky Navrátilové z fakulty botaniky UK.

Vyzkoušela jsem tinkturu z Hoodie a už na druhý den se projevil účinek. Během dne jsem skutečně nepociťovala chuť na mé oblíbené mlsky. Po dlouhé době se mi podařilo dodržet rozpis dietního jídelníčku bez psychických traumat 🙂

Shrnutí užívání:

Tinkturu jsem první den užívala 3x denně jednu čajovou lžičku.  Vždy, když se blížil pocit hladu.

Další dny jsem si Hoodii ordinovala vždy tak hodinu po snídani a dvě hodiny po obědě. Opět jednu čajovou lžičku.  Třetí den už jsem s hladem během dne nebo tzv. chutěmi neměla problém.

Tinkturu z Hoodie jsem užívala tak měsíc. Za tuto dobu jsem si jednoduše upravila stravovací návyky a jím méně, prostě tolik kolik potřebuju.

Nyní Hoodii vysazuji, jednak to nechci ani s bylinkami přehánět a jednak čekám na další várku co mi přiveze přítel z Německa, u nás se mi tinkturu takové kvality nepodařilo sehnat.

Dám vědět jak to vypadá s chutěmi i po vysazení Hoodie.

8 Komentářů

 1. katka

  Jo tak tohle mám vyzkoušeno, funguje to, jen se ten přípravek přestal u nás nějk prodávat. Byl ve spreji a k dostání v lékárnách. byla to celkem pomoc od chuti na sladké dobrůtky….Nevíte někdo zda je u nás něco podobného k sehnání?

 2. Evi

  Potvrzuji, taky jsem hledala na internetu, ale našla jsem jen nějaké sérum s obsahem Hoodie na potírání kůže. Mě by vyhovoval více ten spray. Stříknulo se to pod jazyk a mělo to efekt! Dalo se to navíc nosit pěkně v kabelce a použít v případě neutuchající chutě na indiánka 🙂 Nyní nenalézám ani na intrenetu!

 3. Ali

  4 Katka: Ahoja, taky jsem užívala u nás dostupný spray Hoodia, ale nyní se k němu nějak nemůžu dostat. Zaúkolovala jsem přítele, který cestuje skoro po celé Evropě a ten narazil ve Švýcarsku v jednom bylinkářství na tinkturu z Hoodie. Mám odzkoušeno a musím říci: kam se hrabe komerční náhražka ve spreji 🙂 i cenově se dá, na to že je to ze Švajcu 🙂 50 ml vychází kolem 150Kč. Mě vystačí jedna tak na týden až deset dní při intenzivní kůře.

 4. Peta

  Ahoj Ali, šlo by přibrat i pro mě? Poslala bych Ti penízky třeba na účet. Na zkoušku bych vzala tak 5 kousků. Pošli mi prosím email. Děkuji

 5. Ali

  Jo, není problém, email: alenka.posta1@gmail.com
  Koncem měsíce tam jedu i já, tak můžu přibrat.

 6. marketa s

  Já měla tabletky odněkud z eshopu ze zahraničí, bylo to pěkně mastný tak spíš kvůli té ceně jsem si už neobjednala, ale účinek tam byl. Nějak nebyly myšlenky na jídlo. Asi to fakt ovlivňuje tu psychiku.
  Hodně to zabralo na horách, prošlapala jsem se k minus 5kg za 14 dní na Korzice. Žádné mlsání během pochodu a jídla opravdu střídmě sice taky i kvůli ceně nejen kvůli Hoodii 🙂 Pravda je že jsem nebyla ani tak unavená(neměla jsem výkyvy cukru v krvi)….prostě mi nepřišlo že mám hlad:)

 7. kamca

  Tak mám vyzkoušenej balíček od Alenky. Ono i ta lahvička voněla po bylinkách 🙂
  Co se mě týče tak já jsem pocítila nástup účinku po třech dnech užívání, nebyl to takový ten anorektický pocit či pocit nechutenství, jen se myšlenky ubíraly jiným směrem než na jídlo. A to jsem potřebovala. Ani nevíte jak je fajn večer usínat a nenadávat si co jsem to všechno dnes do sebe naházela za binec.
  Tahle bylinka je taková paní učitelka, protože po 14 dnech najednou tělo samo zjistí, že spousta těch pamlsků vlastně nepotřebuje.Kamca

 8. Michala

  K dostání omezené množství na AUKRO:
  http://aukro.cz/hoodia-gordonii-tinktura-50-ml-i4856916142.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.