Snídejte ovesné vločky! Ano, přestaňte věřit reklamě o různých výživových doplňcích a mějte doma po ruce vždy pytlík ovesných vloček.

Vyházejte ze špajzu zbytky navoněných barevných  kuliček se spoustou cukru, corn flaky – vše je již upraveno, pozměněno a je to prostě mrtvá hmota.

Nedávno jedna hospodyňka našla v komůrce nějaký hmyz co si pochutnával na uskladněných potravinách. Tato hospodyňka udělala jednoduchý pokus. Do izolovaného šuplete vysypala stejnou hromádku ovesných vloček, celozrnné mouky a hromádku corn flakesů. Hmyzí strávníci se vrhli na ovesné vločky a mouku –  cornů se ani nedotkli.
To hovoří za vše.
Ovesné vločky podporují metabolismus, chrání před rakovinou tlustého střeva . Dokonce pomáhají budovat pevnou svalovou hmotu!
Některé prameny hovoří o vlivu ovesných vloček na sexuální apetenci.

Nehledejte složitý přístup. Jednoduchá ovesná kaše s medem a trochou sušených švestek, lehce zaprášená skořicí je pro vaše tělo zkrátka to pravé.

Máte nějaký zajímavý recept na ovesnou kaši? Sem s ním…

Fanděte nám na facebooku a získejte zdarma přehled o nových receptech a zajímavostech z oblasti dobrého jídla a životního stylu!