Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5840
Specialista na imunitu – Imunoglobulin | Wellness e-magazín

To že kvalitní bílkoviny mají pozitivní vliv na růst svalové hmoty je známé.  Rád bych také připomenul vliv kvalitních proteinů i na redukci tuku.  Ano, pokud přidáme do stravy kvalitní bílkoviny, dojde k nárůstu svalové hmoty a tím i k lepšímu spalování energie což se projeví právě na úbytku tuku.

Co se mi ale na bílkovinách líbí nejvíc, je jejich vliv na posílení imunity organismu.  Prim v oblasti působení na imunitu hraje bílkovina jménem Imunoglobulin. Tento specialista dokáže identifikovat a zneškodnit cizí objekty v těle jako jsou bakterie a viry.

Bohužel v dnešní stravě (brán v potaz jídelníček obyčejného smrtelníka) je kvalitních proteinů poskrovnu.  Chtěl jsem vyzkoušet vliv doplňků stravy z oblasti vysokoproteinových nápojů a začal jsem hledat. Jedním z kritérií byl obsah již zmíněného proteinu Imunoglobulinu.  Ten jsem zatím nalezl pouze u jednoho komerčního výrobku a to  Pro-Score 100. Na uvedeném produktu mě ještě zaujalo, že neobsahuje mléčný cukr laktózu. V této souvislosti nutno upozornit na tragický omyl některých uživatelů proteinových koktejlů a to jejich přípravu v mléce lhostejno zda nízko nebo plnotučném. To co jste si zaplatili ve výrobku – technologicky náročná izolace mléčného cukru, totálně znehodnotíte právě přidáním mléka.

Proteinový koktejl jsem užíval jednou denně a to před spaním 40g rozpuštěných v čisté vodě 300ml. Po jednom měsíci  užívání jsem skutečně zaznamenal nárůst svalové hmoty.  Zlepšení imunity je sice irelevantní, vzhledem k tomu, že zde může sehrát roli vícero faktorů (momentální stav organismu, celková strava, zatížení organismu), ale cítil jsem se rozhodně lépe a i když ve fitku hodně lidí  v těchto chladných dnech pokašlávalo, přečkal jsem a dosud přečkávám bez nachlazení či chřipky.

Fanděte nám na facebooku a získejte zdarma přehled o nových receptech a zajímavostech z oblasti dobrého jídla a životního stylu!