Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5840
Tvarohový koláč jak ho neznáte | Wellness e-magazín

Dal jsem si drobný závazek –  snížit příjem sladkostí během týdne. Prostě co si doma sám neudělám,  to si do h..y nedám. Je snadné natláskat se koblihami nebo dortem z cukrárny , který mě stojí jen to, že otevřu šrajtofel.  Vzhledem k časové zaneprázdněnosti jsem si spočítal, že sladký hřích zažiju tak maximálně 2 x za týden.

Dejme se tedy do výroby koláče u kterého budeme mít kalorie pod kontrolou. Toto sametové pohlazení je opravdu drobný hřích v našem dietním jídelníčku. Lehká drsnost tvarohu se vzácně snoubí s pudinkovou jemností oděnou do vanilkového hávu. Tak dosti moučníkové poezie a hurá nato!

Potřebujeme: 1kg nízkotučného tvarohu, 250 g tučného tvarohu, 3 vejce, 200 g cukru, 2 balíčky vanilkového cukru, 1 balíček vanilkového pudinku, 1 žička prášku do pečiva, 50 g krupice,  plechovka meruňkového kompotu.

Výrobní postup: Tvaroh a vejce pořádně vyšleháme v míse. Ostatní ingredience vyjma meruňěk přidáme do tvarohového základu. Meruňky necháme okapat.
Vše je optimalizováno na formu o průměru 26 cm. Polovinu hmoty dáme tedy na dno vymazané formy. Přidáme meruňky a pokryjeme zbylou tvarohovou hmotou. V troubě, kterou předem vyhřejeme na 180 sutpňů, pečeme 1 hodinu.

Fanděte nám na facebooku a získejte zdarma přehled o nových receptech a zajímavostech z oblasti dobrého jídla a životního stylu!