Pokud vás trápí mykózy, plísně nebo kvasinky, měli byste si přečíst dál tento článek. Dobrým řešením je držet protiplísňovou dietu, která vám pomůže od těchto potíží. Dieta spočívá v dodržování hygienických pravidel a přísné diety. Některé potraviny byste neměli vůbec konzumovat a jiné naopak můžete. Také se nesmí zapomenout na dostatečný pitný režim. Protiplísňová dieta by se měla dodržovat alespoň 3 měsíce, aby se v organismu zničily plísně.

Nejedná se v žádném případě o dietu na hubnutí, ale spíše o očistnou kůru.

Hygienická pravidla

Během diety je nutné dodržovat také několik hygienických pravidel, mezi které patří: pravidelná hygiena, používání vlastního ručníků, používání šetrných pracích prostředků, pravidelné žehlení prádla, používání intimního gelu a k tomu se vyhněte bazénu či sauně.

Nevhodné potraviny při dietě

Během dodržování diety se vyhýbejte: výrobkům z cukru (sušenky, čokolády, oplatky, cukr), z bílé mouky (pečivo, chléb, sladké pečivo, pšeničné těstoviny), rýži, mléčným výrobkům (ovocné jogurty, smetanové jogurty, hermelín, plísňové sýry, tavené sýry), sladkým nápojům, kávě, alkoholu, černému čaji, hovězímu a vepřovému masu, uzeninám a salámům, sladidlům, sušenému ovoci a oříškům. Také není vhodné sladké ovoce (včetně kompotů), zavařovaná zelenina, med a veškeré průmyslově zpracované potraviny.

Vhodné potraviny

Mezi potraviny, které jsou vhodné při protiplísňové dietě, patří: zelenina, kyselejší čerstvé ovoce, celozrnné potraviny (chléb, mouka, rýže, těstoviny,..), jáhly, pohanka, ryby a bílé maso, mléčné výrobky (kefír, podmáslí, bílý jogurt, máslo, mozzarella), obilná káva, bylinky, bylinkové a zelené čaje, čerstvé zeleninové šťávy a olivový olej.

Pokrmy byste měli připravovat šetrným způsobem. Není vhodné smažení nebo ohřívání v mikrovlnné troubě. Jedná se vlastně o zdravou stravu bez průmyslově zpracovaných potravin, které byste měli držet nejméně čtvrt roku, aby se projevil první účinek. Je možné, že se tato doba může prodloužit až na půl roku.

Zdroj: sjidelnicek.cz.