Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5840
Experiment kofein | Wellness e-magazín

Nedělní odpoledne po vydatném obědě je synonymem ospalosti a  následných výčitek kvůli proválení času u TV nebo na pohovce při trávení  svátečních dobrot. Trochu jsem zaexperimentoval s kofeinem a světe div se, byl jsem po celý zbytek dne jako rybička!

Dal jsem si dohromady dvě poučky. Nevím zda pravdivé, nicméně v mém případě fungující perfektně.

Poučka první: kofein se po vypití šálku kávy dostane a začne účinkovat za 30-45 minut. Poučka druhá: Svalové kontrakce mají vliv na spalování tuků. To znamená lepší metabolismus a rychlejší trávení zmíněného oběda.  Vše zajišťuje transportér glukózy.

Jak vše probíhalo:
Fáze 1: Ihned po obědě následovala intenzivní procházka po dobu 20 minut. Lhostejno zda jste v přírodě nebo na sídlišti. Prostě jsem vstal od stolu a šel ven. Bylo to to nejtěžší na celém experimentu. Těžko jsem překonával malátnost a touhu vzít noviny a vyvalit se do gauče.  Po 5 minutách  intenzivní chůze mizí ospalost a únava po obědě.  Domů se vracím poměrně osvěžený s dobrým pocitem, že jsem byl na vzduchu a trochu se hýbal.

Fáze 2:  Uvařil jsem si kávu. Malý koflíček, ne tradiční čtvrtlitrák po česku. Prostě abych ho mohl rychle „kopnout“ do sebe a jít se natáhnout tak na 30 min. do klidné a větrané místnosti.  Ta půlhodinka udělá s tělem divy. Opravdu půlhodinka, mám vyzkoušeno, že hodina nebo více válení se u televize či jiné pasivní činnosti  v poloze ležmo je ke škodě a člověk je unavený ještě více než když si šel lehnout.
Po půlhodince mě v krvi začne probublávat kofein z vypitého šálku kávy. V pohodě vstávám a mám před sebou den plný energie! Je to skvělý pocit!

Fanděte nám na facebooku a získejte zdarma přehled o nových receptech a zajímavostech z oblasti dobrého jídla a životního stylu!