Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/19024/virtual/www/domains/medelin.cz/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5840
Nebojte se smaženého kuřete | Wellness e-magazín

Milujete smažené kuře a trpíte při pomyšlení na dietní jídelníček, který vám tato pochoutka může nabourat? Je konec s trápením! Vyzkoušíme upravený jednoduchý recept po kterém vás rozhodně nebudou trápit výčitky svědomí. Jako obvykle se budeme snažit vařit s běžně dostupnými ingrediencemi:

1 hrnek rozdrceného cornflakes, 1 lžička utřeného česneku, 1 lžička mleté papriky, 1 lžička tymiánu, 4 řízky z kuřecích prsíček, 1/2 hrnku podmáslí, lžíce řepkového oleje.

Postup:

Troubu vyhřejeme tak na 180 stupňů. Roztlučené cornflakes  (nejlépe se mi na drcení osvědčil mikrotenový sáček a váleček) rozprostřeme na pečící papír.

Nyní vykoupeme jednotlivé kuřecí řízečky v podmáslí (důležité je aby řízečky byly před namáčením do podmáslí poměrně suché, otřeme je tedy aspoň papírovou utěrkou)

Následuje válení v cornflakesové kořenící směsi a pak jen uložení do pekáčku. Pokropíme lehce olejem.  V troubě pečeme 30 minut, opět pokropíme řepkovým olejem a dopékáme při stejné teplotě ještě 20 minut.

Už teď mi kručí v bříšku, jdu k plotně!