Známe to všichni, stres, nervozita, pracovní vypětí. V této chvíli jsme nejvíce náchylní na psychickou berličku v podobě dortíku, čokoládové tyčinky nebo pořádné porce něčeho nezdravého.

O vztahu psychiky a jídla toho bylo už napsáno mraky, tak celou záležitost nyní zjednodušíme.  Vyzkoušejte jednoduché pravidlo. Začněte už zítra a pokud vydržíte, výsledek vás mile překvapí. Navíc – nic vás to nebude stát!

V negativní stresové situaci saháme po něčem co nám způsobí příjemné emoce. Například čokoládová tyčinka. Příjemný pocit trvá tak do 20 minut. Následují výčitky svědomí a přichází ještě hlubší rozladění. Problém se nevyřešil a dostaví se „depka“ a vidina další pneumatiky kolem pasu.  Pokud tohle uděláte  5 x za týden (počítáme běžný pracovní týden), uvědomte si, kolik  zbytečných a mrtvých kalorií do sebe dostanete!  O  nebezpečných výkyvech hladiny krevního cukru ani nemluvě!

Vyzkoušejte jednoduché řešení:  Po dobu třech týdnů (doba,  po které se vám vytvoří nový návyk a vytlačí ten starý) Vyjděte ven na čerstvý vzduch a 7x se zhluboka nadechněte a vydechněte.  Zní to jednoduše, ale oproti  zmíněné čokoládové tyčince dechové cvičení přinese několik výhod:

  • sníží se překyselení organismu (zlepší se pleť a zpomalí příznaky stárnutí)
  • koncentrujete se
  • spálíte kalorie
  • blahodárný vliv na psychiku
  • ušetříte za čokoládovou tyčinku  🙂

Nepodceňujte prosím jednoduchost této malé změny ve vašich návycích.
Vydržte 3 týdny a pište do komentářů k tomuto článku své zkušenosti .
Podpořte se vzájemně při zvládání stresových situací jednoduchým dýcháním!

Tato malá změna může zahájit velkou změnu ve vašem životě. A to za to přeci stojí! 🙂