receptZná to každý trochu větší fanda do cyklistiky. Nastavení a seřízení přesmykače, vycentrování kola před sezónou, případně nastavení nebo servis vidlice. Jednou jsem tohle všechno zkoušel pomocí rad z googlu u svého kola. Výsledek nevalný a čas strávený u počítače a následně v potu tváře v garáži mě opravdu za tu drobnou investici v cykloservisu nestál.  Svého postaršího miláčka tedy servisuju v prodejně, kde jsem ho koupil. A k tomu nákupu ještě trochu podrobněji: nejsem odborník, nesedím hodiny u internetu nad recenzemi a diskuzemi zda je lepší ten či onen model. Ten čas raději trávím na vrstevnicích Ondřejníku v pedálech.

Od té doby jsem se vždy svěřil do péče odborníka, kterého jsem našel v cyklo prodejně JursaSport ve Frýdku-Místku.  Z vlastní zkušenosti musím potvrdit naprostou ochotu a odbornost personálu,  jak při nákupu jízdního kola tak při jeho servisu. Tento týden jsem přišel na další výhodu stálélo zákazníka cyklistické speciálky.  Byla mi nabídnuta testovací jízda na „fullu“ konkrétně Sleek RC od Haibike. Trochu jsem váhal, protože proč zkoušet kolo za 90 000, když má finanční hranice při nákupu kola byla vždy do 20 000,-Kč.  Nakonec jsem nabídku přijal a ten zážitek stál za to.
hainike1

Po celodenním ježdění jsem věděl, že ta cena není až tak nereálná. Z kola mě musela večer manželka sundat pomalu násilím, nikoliv kvůli novým SPD, ale kvůli touze zase vyjet do terénu.

Zážitek z jízdy korytem řeky Satina v Beskydech byl nepopsatelný. Tenhle našlápnutý desetikilový full bezpečně držel stopu a bezvadné odpružení spolehlivě vyvedlo kolo z každé nerovnosti terénu ať mokrého či suchého.  Podrobnější popis by vydal na samostatný článek.

Podstatné je to, že cena kola skutečně odpovídá jeho vlastnostem. Dále je to o prioritách. Mám pár kamarádů s průměrným příjmem, kteří si pořídili silnější motocykl kolem 130 000,- Kč a jen oblečení je přišlo na dalších cca  40 000 Kč. V tomto porovnání mi cena za popisované kolo nepřijde až tak drastická.  A to nemluvím a pozitivním vlivu cyklistiky na klouby a celkový stav organismu vůbec. Tohle kolo Vám prostě nedá možnost dřepět doma u televize nebo u piva. Musíte s ním ven na čerstvý vzduch a vnímat terén tak trochu z jiné dimenze.

Pro tohle všechno je dobré mít svého prodejce kol.  Ukáže vám cestu a ušetří spoustu drahocenného času. Na e-shopu si kupujte jiné zboží.
Přestaňte o kolech jen číst – jezděte!

K testovací jízdě zapůjčeno kolo z prodejny

JURSA SPORT

Těšínská 1095, 73801 Frýdek-Místek – Frýdek